3 Temmuz 2013 Çarşamba

Dan Brown - Cehennem || Kitap Yorumu

Cehennem - Inferno
Harvard Üniversitesi Simge bilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Yaşadığı korkunç baş ağrısına eşlik eden tek şey; sürekli kâbuslarında gördüğü kan kırmızısı bir nehrin karşısından kendisine seslenen gümüş saçlı güzel bir kadın ve toprağa baş aşağı gömülü can çekişen bedenlerdir. Langdon gördüğü kâbusları anlamlandırmaya çalışırken kadın bir suikastçı tarafından takip edildiğini, kendine tedavi uygulayan doktorlardan biri gözlerinin önünde vurulunca anlar. Hastanede görevli diğer doktorlardan biri olan Sienna Brooks’un o ölüm kalım anında yardım etmesiyle hayatta kalır. Simge bilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler. Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır... 
.. Diz çök kutsal bilgeliğin yaldızlı mouseion’unda ve kulağını yere daya, dinle suyun şırıltısını. 
Batık sarayın derinliklerine in, orada, karanlığın içinde bekler khtonik canavar kan kırmızısı sularına gömülmüştür lagünün ki yansıtmaz yıldızları... 
... Dan Brown, dünyanın birçok ülkesinde çok satanlar listesine giren; Kayıp Sembol, Melekler ve Şeytanlar, İhanet Noktası ve Dijital Kale gibi kitaplarının yanı sıra tüm zamanların en çok okunan romanlarından biri olan Da Vinci Şifresi’nin yazarıdır. New England’da eşi ile birlikte yaşamaktadır.
Ciltli (Sert Kapak): 
Sayfa Sayısı: 576
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar

Uzun zamandır blogta yazı yazamıyorum gezi olayları bir girdi araya sonra da ben saldım gitti baya. Şimdi yazmadığım süre içerisin de okuduğum kitapları zaman buldukça yazıcam. Evde nerdeyse her Dan Brown kitabı olmasına rağmen hiçbirine elim gitmedi bugüne dek. Cehennem okuduğum ilk Dan Brown kitabı oldu. Şimdi en kısa sürede diğerlerini de okuyacağım. İnstagramda ve birçok sosyal ağda bulunan kitap kardeşliği haziran ayında Cehennem'i seçince çok ilgi uyandıran kitap oldeuğundan seve seve dahil olduğum bir ay oldu.
Kitap inanılmaz sürükleyiciydi. İçinde bir kaç tane ters köşe vardı insanın ummadığı gibi gelişen olaylar vs. Kitabı elimden bıkraktığımda bile aklım onda kaldı. Hem bitmesin isteyip hemde sonunu merak ettiğim için sürekli okuduğum bir kitaptı.
Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Puanım: 5/5

Altı Çizili Cümleler:Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum için teşekkürler..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...