18 Temmuz 2013 Perşembe

Tess Gerritsen - Bıçak Sırtı || Kitap Yorumu

Bıçak Sırtı

Hangisi daha korkunç?
Sevdiğiniz birini mi kaybetmek, yoksa uğruna her şeyden vazgeçmeye hazır olduğunuz hayallerinizi mi?
Mesleğinin henüz başlarında, genç bir doktor olmasına rağmen başarılarla dolu, kusursuz bir sicile sahip olan Kate, en son girdiği ameliyattan hem sevdiği bir insanı hem de gelecek hayallerini masada bırakarak çıkar. Sorunsuz olması beklenen ameliyat, anlaşılmaz bir şekilde tam bir kâbusa dönüşmüştür ve önce hastanın yakınları, sonra da hastane yönetimi bu kâbustan Katei sorumlu tutmaktadır. Öte yandan, bütün bunlardan habersiz ortaya çıkan bir katil, elinde bir liste, hastane personelini teker teker avlamaya başlar ve onu gören, elinden kurtulan tek insan olarak Kate bu listenin en tepesinde yer almaktadır.
Bütün oklar ona çevrilmişken, bütün deliller ve zaman onun aleyhine işlerken Kate, hem ensesinde nefesini hissettiği acımasız bir katilden kaçmak hem de kaybetmeye mahkum göründüğü bir davayı çözüme ulaştırmak zorundadır.
"Gerilim, macera ve tutkunun harika bir karışımı."
Romantic Times
"Tess Gerritsen hepimizin başucu yazarlarından biri."
Stephen King
"Gerritsenin romanlarında bağımlılık yaratan bir şeyler var… Gözlerinizi sayfadan ayıramıyorsunuz; akıp gidiyor. Vakit gece yarısını geçip sabaha dönmesine, içinizin ürpermesine, tüylerinizin diken diken olmasına aldırmadan okuyorsunuz."
Maine Sunday Telegram
"Gerritsen hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak bir roman… Yeni okurların bu heyecanı keşfetmesi için iyi bir fırsat."
Booklist
"Sizi her zaman soluksuz bırakmayı başaran Tess Gerritsenden muhteşem bir roman."
The Philadelphia Inquirer
"Gizemler ardına saklanmış, korkutucu ve çekişmeli bir mücadele."
Kirkus


Sayfa Sayısı400
Baskı Yılı: 2012
Dili: Türkçe
Yayınevi: Martı Yayınları


Söyleyebileceğim en önemli şey kitabın nasıl bittiğini anlayamadığım. Heyecan hep doruktaydı. Kitabı elimden bırakmak hiç istemedim ki 2 günde de bitirdim zaten. Tess ablanın adını sanını bir çok kere duymama rağmen hiç okumamıştım üstelik gerilim, polisiye tarzını çok sevmeme rağmen. Yani Bıçak Sırtı okuduğum ilk Tess Gerritsen kitabı oldu. Kitabı bitirir bitirmez 5 kitabını daha aldığım doğrudur. Öyle sevdim yazarın uslubunu.


Kitaba gelirsek; Kate mesleğinin başında ve başarılı bir anestezi hemşiresidir. Bir arkadaşının basit bir ameliyatında görevidir ve işler o ameliyatta Ellen'in ölmesi ile çığrından çıkar. Görünürde ölümün sorumlusu Kate gibi görünse de gerçek bambaşkadır. Gerilim, heyecan ve aşka dair her şey bol bol var. Çok doyurucu bir kitaptı gerçekten şiddetle tavsiye edebilirim.

Katilin kim olduğunu söyleyiip kitabı piç etmeyeceğim ancak tahmin etmesi o kadar güç ki. Kitap ters köşe yaparak şaşırtıyor.

Puanım:5/4


Altı çizili cümleler:

''Zaman alıyor... 
İyileşmek,unutmak zaman alıyor.'' 
Bense şöyle diyorum onlara :
Bu iyileşme kayıtsızlık ve unutkanlıkta yatmaz
Onun yattığı yer
Senin hatıralarındır.
Denizin tenindeki kokusudur;
Kumda bıraktığın küçük,kusursuz ayak izlerindir.
Sona eriş diye bir şeyin olmadığının anımsanmasıdır.
Ve sen burada,şimdi ve her zaman,denizin yanı başında yatarsın.
Aç gözlerini.Dokun bana.
Güneş parmaklarının ucunda.
İşte iyileştim.
İyileştim.


Dipnot: Resim alıntı çünkü telefonum yok artık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum için teşekkürler..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...