24 Temmuz 2014 Perşembe

[GKK Blog Tur] Kristen Middleton - Ateşli Dişler | Gece Gezginleri #1
Orijinal Adı: Blur
Türkçe Adı: Ateşli Dişler
Seri: Night Roamers #1
Yazar: Kristen Middleton
Çevirmen: Ruhiye Erulaş
Sayfa Sayısı: 205
Basım Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Altınbilek Yayınları
Tür: Fantastik | Paranormal | Genç-Yetişkin
Satın Almak İçin: D&R | OkuOku

Ondan uzak duramıyordu, bu elinde değildi... Onu ilk gördüğü andan beri adeta etkisi altına girmişti. Buz mavisi gözlerinden, tıpkı bir karamel gibi kokan teninden ve onu baştan çıkartan dokunuşlarından uzak duramıyordu... Öte yandan Duchan, ona âşık olduğunu söylemişti, o da; hayatında ilk kez bir erkekten hoşlanmıştı ve daha yeni çıkmaya başlamışlardı, bu hiç de âdil değildi...
California'dan taşınma fikri Nikki'yi huzursuz etmişti, yeni okul, yeni iş, yeni arkadaşlar tüm bunlara alışmak zaman alacaktı... Kalacakları evi gördüğünde tüm hisleri tersine dönmeye başladı...Muhteşem göl manzaralı evlerinde kendine ait bir jakuzisi bile vardı... İkizi Nathan da halinden çok memnun görünüyordu. California'da bıraktığı eski sevgilisini, burada gördüğü kızlardan sonra zihninin en derin köşesine itmişti.
Ama çok geçmeden işler tersine dönmeye başlamış, göl kenarında bir ceset bulunmuş, ilk kez gördükleri garson kız, Nikky'nin eline gizlice bir kâğıt tutuşturmuştu... Kâğıtta şu yazıyordu: Geceleri kapınızı kilitleyin ve evinize yabancıları almayın...
Bu not ne anlama geliyordu? Kasabada üst üste cesetler bulunmaya devam ederken, karşı koyamadığı şehvetli aşk da Nikky'yi esir almaya başlamıştı.
Gece Gezginleri serisinin ilk kitabı olan ATEŞLİ DİŞLER, size gizem ve aşk dolu bir maceranın kapılarını açıyor.
Bu çağrıya kulak verin...

Hiç vampirli kitap okumamış biri ile karşı karşıya olduğunuzdan bu kitap ile yok Alacakaranlık, yok Vampir Günlükler kıyaslaması yapamıcam maalesef. Ama bildiğim bir şey var ki yazarın tam bir gıcık olduğu.
Neden mi? Çünkü kadın resmen çıldırmış. Kısacık bir kitap yazmış 180 sayfası gayet normal seyirde ilerliyor son 20 sayfa da aha ekşın başladı diyorsun ki aaa kitap bitmiş.


 Nikki (yada Nikky) ve Nathan ikizdir ve annesi ile babası arasında bir takım problemler vardır ve bir gün o problemler kocaman olur ve babaları annelerini feci şekilde döverek tecavüz eder. Bu olay sonrasında ailecek taşınma kararı alırlar ve Montana'ya yerleşirler. Her iki kardeşinde taşınma hakkında şüpheleri vardır ancak en büyük sorunu Nathan çıkarır çünkü geri de bir kız arkadaş bırakmıştır.  Fakat daha Montana'ya gelir gelmez herkes , yeni bir hayatın o kadar da korkunç olmadığını  farkeder. Başta çocukların annesi Anne, kasabanın şerifi ile görüşmeye başlar sonra Nikki ilk defa birinden gerçekten hoşlanarak Duncan ile görüşmeye başlar.
Taşındıkları ev içlerine sinse de, aksilikler bu ailenin peşini bir türlü bırakmaz. Taşındıkları ilk akşam  Nikki banyo yaparken izlendiğini idda eder ve Nathan dışarı bakmaya çıkar, evlerinin önündeki gölde bir ceset bulunur ve bu Nikki'yi ciddi anlamda etkiler.
Sürekli izlendiğini düşünen Nikki için işler içinden çıkılmaz bir hal alır ve Duncan'ın önerisi ile eve kamera sistemi kurulur ancak daha kurulduğu gece tüm kameralar kırılır. Tüm bu ürkütücü olaylarlar sürüp giderken kasabada bir cafeye iş başvurusunda bulunan Nikki cafe de çalışan kız (Amy) tarafından uyarılır. Nathan durumu çok paranoyakça bulsa da evlerinin önünde bulunan cesetten sonra Nikki her şeyden daha fazla etkilenir olmuştur. Ve bir kaç gün sonra haberler de Amy'nin intihar ettiğini öğrenirler. 
Nikki cafeye işe girer ve çalışanlardan birinden Amy'nin erkek arkadaşı Ethan'dan şüphelendiğini öğrenir.
Ve kitapta tüm ekşın Ethan ortaya çıktıktan sonra başlar. Ethan Nikki'yi bir gece Duncan'ın yanından kaçırır ve yukarıdaki görselde Klaus'un Caroline'i ağaca yasladığı gibi Ethan da Nikki'yi sıkıştırıyor.
Nikki kendini Ethan'ın kaçınılmaz etkileşiminin içinde buluyor ve bundan sonra kitapta heyecan doruğa çıkıyor.
Peki Ethan ile Nikki'nin bu durumu ne olacak derseniz bu da kitabın muhteşem finalinde yatıyor.
Kendinizi 2. kitap için çığlık atarken bulabilirsiniz.

Yazara not: Daha uzun bir kitap yazaydın ya Kristincim.
Yayınevine not: Keşke orjinal kapak kullansaydın Altınbilekcim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum için teşekkürler..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...